Některé návraty jsou šťastné jiné bolestivé- 1.díl

3. července 2011 v 0:25 | Trudi |  Moje Povídky..;)
Moje pozn.:Tak.Tady mám pro vás první díl.Omlouváme se,že po takové době,jenže znáte to.Škola je teď na prvním místě..:)...Však jen,co bude trochu víc volněji budu tu pořád..:D..O prázdnínách budou návaly nových věcí..No,ale zpátky k povídce...;)


Stála jsem před zchátralým domem.Byl tmavý a úplně opuštěný.Vystoupila jsem z auta a ucítila studený čerstvý vzduch. 'Nezměnilo se to tu!' Zastavila jsem se před rohoškou,která byla u schodů vedoucích na verandu. Bylo na ní napsáno: WELCOME HOME! 'Ach sladký domov' řekla jsem zklesle. Ano, byl to ten dům, ve kterém jsem vyrůstala.Kde jsem zažila své nejkrásnější chvilky života. Šlápla jsem na první schod.Okamžitě se ozval vysoký nepříjemný zvuk.'To mě nepřekvapuje.' povzdechla jsem si. Tento vrzavý zvuk se opakoval všechny tři schody.Teď..už jsem stála na tmavé verandě.Stále tam byla ta lavička, na kterou jsem si vždy s radostí vpodvečer sedávala.Po boku své matky si četla knihu a smála se a smála a smála. Přešla jsem ke dveřím. Byly tolik oprýskané od věčných fotbalových zápasů mého bratra a mého otce. Přejela jsem konečky prstů po jejich drsném povrchu a vydechla.

Vzít za kliku bylo pro mne utrpením,které mne bodalo u srdce jako injekční stříkačka v žílách. Zavřela jsem strachem oči a nadechla se a vydechla.Pohybem dolů, klika cvakla a dveře se otevřeli dokořán.Otevřela jsem pomalinku oči. Bylo to pořád stejné.Jen přibylo několik pavučin. 'Ach můj bože!' Vzdychla jsem. To už jsem cítila slabé potůčky, které se mi vpíjely do kůže. Dlaně jsem sevřela před pusou a zakrila jimy nos.Zvedla jsem pravou nohu, že vstoupím,ale odvaha se zakrývala pod nejblíším keřem a strach byl hned vedle mě a držel mě za ruku. Položila jsem ji na práh.Vrz.Udělala další krok a pak další a další...Byla jsem zdešena, jak je to tu stejné. Křeslo, ve kterém sedával můj otec a já mu tam sedávala na klín, bylo stejné, sice trochu zaprášené, ale stejné.Byla tam dokonce i skvrna od piva. To jsem vylila já...Opět jsem mu seděla v klíně a on zrovna pil pivo.Šťouchla jsem mu do sklenice a on se polil i s křeslem. Tenkrát jsem za to dostala pohlavek od mamky..
Přejela jsem prsty přes skvrnu a vybavil se mi táta....Sedla jsem si do křesla a zavřela oči.Vybavovala jsem si vzpomínky.Na rodinu.Na bývalý život a na to, co se to se mnou vůbec děje....Pokračování jindy..;)


Omlouvám se za chyby..:)Tak jak se vám líbil díl?

A co si o té povídce a Trudi zatím myslíte?.:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama